Objavte radosť a potešte sa

DUCHOVNÉ UMENIE

RADOSTNÁ SLUŽBA ZMYSLOV BOHU

Naše zážitky sú ovplyvnené našimi zmyslami. Nekontrolované nás zmenia na otrokov svetského potešenia. Usmernením zmyslov na Boha dosiahneme najväčšie šťastie a milujúcu jednotu s Bohom.

Životom bhakti s umením vyjadríte svoje skutočné ja a užijete si váš nádherný vzťah s Bohom. Duchovné umenie zhmotňuje božskú krásu.

Či už to je hudba, spev, maľovanie, tanec alebo divadelná hra, so správnym postojom – s láskou a oddanosťou – môžete svoje záľuby premeniť na službu Bohu.

NÁJDITE SA V HUDBE

Spevom a tancom pre nášho milovaného Pána, nie pre vlastné potešenie, sa svetské zmení na božské. Keď začne prúdiť čistá láska, zastaví sa myslenie a ostáva len bytie. Neexistuje nič iné okrem vás a vášho Milovaného.

Keď budete spievať Božie meno srdcom, Boh vám ako ospevovaný milenec odpovie. Našťastie Jeho odpoveď veľmi nezáleží od kvality vášho hlasu – záleží od úprimnosti vášho volania. Užite si sladkosť lásky.

KÍRTAN – HUDBA PRE DUŠU

Zažite sladkosť spievania Božieho mena. Aaradhakananda, vedúci hudby Bhakti Margy, vám vysvetlí hlboký význam tohto jednoduchého cvičenia. Urobí vám tiež miniworkshop o používaní vášho hlasu ako nástroja a prevedie vás dvoma jednoduchými kírtanmi.

KÍRTAN S MAJSTROM

Vo vzťahu medzi milujúcim a milovaným je len jeden zážitok, len jedna motivácia a len jedna realita – len láska. Zapojte sa, spievajte, tlieskajte, tancujte. Osloboďte sa.

DUCHOVNÉ UMENIE

Meditácia je najvyšší stav sústredenia sa so zapojením celej bytosti človeka. Úplné ponorenie sa do kreslenia alebo vyfarbovania podoby Boha uchváti zmysly, odpúta ich od sveta a upriami na Boha.

Keď je objektom vášho umenia podoba Boha, On si drží vašu pozornosť a priťahuje vás bližšie k Sebe. Toto spojenie sa ešte viac prehĺbi pri práci na jednom diele počas dlhšieho obdobia alebo pri opakovanej práci na ňom. Čím dlhšie sa sústredíte na obraz Boha, tým ľahšie si Ho budete vizualizovať v meditácii. Namaľujte si Boha do života.

TVORBA DUCHOVNÉHO UMENIA

Koordinátorka umenia Bhakti Margy, Dakshini, vás uvedie do starej praktiky tvorby duchovného umenia. Prevedie vás tiež krátkou meditáciou, aby ste mohli začať skúmať a zhmotňovať krásu samotnej Božskej Matky vyfarbovaním Jej obrázku v podobe Mahá-Lakšmí.