Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Rádháštamí v chráme Paramahamsu Vishwanandu, Šrí Šrí Rádhá Dajájutája Krišna

23. septembra, 2023 · 09:00 - 15:00

Rádháštamí je oslavou narodenia sladkej Rádhárání, spoločníčky Pána Krišnu. Srdečne vás pozývame na slávnosť Rádháštamí.
Táto oslava je venovaná vznešenej láske medzi Pánom Krišnom a Jeho najmilšou spoločníčkou, Rádhou.

História tejto oslavy siaha až do dávnych čias. Rádháštamí je spojené s príbehom lásky a oddanosti medzi Pánom Krišnom a Rádhou, ktorý sa odohrával v krásnom Vrindávane. Krišna a Rádha sa stretli v mladom veku a okamžite sa do seba zamilovali. Ich vzťah symbolizuje dokonalú duchovnú lásku a oddanosť medzi Bohom a dušou. Rádháštamí je preto časom, keď oslavujeme túto nebeskú lásku a venujeme úctu Rádhe a Krišnovi. Tento sviatok je vyjadrením našej vlastnej túžby nájsť takú lásku a spojenie s Bohom vo svojom srdci. Je to čas na duchovnú introspekciu a hľadanie vlastnej oddanosti voči Bohu.

V chráme pripravujeme bohatý program. V ranných hodinách sa uskutoční púdžá, ktorá je rituálnym uctievaním božského páru Rádhe a Krišnu. Po púdži budeme pokračovať s jagňou, ktorá je ohňovým obradom, kde spoločne vyjadrujeme svoju oddanosť. Neskôr sa uskutoční satsang, čo je spoločná diskusia a prednáška o duchovných témach, ktorá nám pomôže hlbšie pochopiť význam a posolstvo Rádháštamí. Je to príležitosť na to, aby sme sa spojili s božskou láskou a prehĺbili si vzťah s Rádhou, ktorá nám pomôže posilniť svoj vzťah s Krišnom.

Toto podujatie je aj príležitosťou na stretnutie s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, našou sanghou a na zdieľanie svojho duchovného putovania.
Tešíme sa na spoločnú oslavu Rádháštamí. Nech nás táto slávnosť naplní božskou láskou, radosťou a pokojom.

Program:
10.00 Guru-púdžá, Rádhá-Krišna-púdžá
Jagňa
Obed
Satsang

vstupné: voľné
možnosť venovať príspevok

Viac informácií:
chram@bhaktimarga.sk
alebo 0948 109 927 (Radhi)

Podrobnosti

Dátum:
23. septembra, 2023
Čas:
09:00 - 15:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Levice
Levice
Levice,
+ Google Map