Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Kurz jagne

23. septembra, 2023 · 15:00 - 18:30

Jagňa je tradičný hinduistický rituál, ktorý sa praktizuje v Indii už po tisícročia. Je to obrad alebo modlitba, ktorá sa vykonáva s cieľom budovania si vzťahu s Bohom a uctievania. Prináša do života požehnanie a prosperitu.
Pri jagni sa zvyčajne používajú rôzne druhy materiálov, ako napríklad obilie, strukoviny, bylinky, kvety, vonné tyčinky, ovocie a iné predmety symbolizujúce rôzne božské vlastnosti. Jagňa má viacero účelov a výhod. Jej cieľom je posilňovať duchovné spojenie s božstvom a pomáhať dosiahnuť vnútorný pokoj a harmóniu. Taktiež sa verí, že prináša požehnanie a ochranu, a pomáha odstraňovať negatívne energie a prekážky zo života. Ľudia často ju vykonávajú aj ako vďačnosť božstvu za starostlivosť a lásku.
V širšom kontexte je jagňa považovaná aj za spoločenský rituál, pretože môže byť vykonávaná nielen jednotlivcami, ale aj rodinami, komunitami alebo dedinami. Týmto spôsobom sa zdôrazňuje dôležitosť spoločného duchovného života a podpora zdravého a harmonického vzťahu medzi ľuďmi.
Študenti kurzu jagne sa zoznámia s rôznymi aspektmi tohto rituálu. Budú sa učiť o správnych postupoch, príprave a význame jednotlivých krokov. Tiež sa dozvedia o význame jednotlivých symbolických predmetov a ich vzťahu k hinduistickej kozmológii a filozofii. Študenti sa tiež naučia mantry a mudry (symbolické gestá), ktoré sa používajú počas rituálu.
Okrem praktických aspektov budú študenti kurzu jagne tiež preskúmavať duchovný a filozofický význam tohto rituálu. Budú sa venovať významu obetovania, posvätnosti obradu a úlohe modlitby a oddanej služby v hinduistickom náboženstve.
Naučiť sa a praktizovať jagňu prináša mnoho výhod. Okrem získania hlbokej osobnej skúsenosti a pripojenia k Bohu, môže pomôcť aj pri získavaní vnútornej sily, disciplíny a vytrvalosti. Tiež môže prispieť k rozvoju súcitu, vďačnosti a vnímania jednoty so všetkým živým.
Kurz je vyučovaný zrozumiteľným spôsobom tak, aby ste vedeli ihneď doma sami začať robiť obrad. Súčasťou kurzu je detailný manuál, v ktorom nájdete krok za krokom návod ako postupovať. Zároveň dostanete audio nahrávky mantier a video záznam.
POŽIADAVKY NA ABSOLVOVANIE KURZU JAGNE:
° absolvovanie kurzu abhišékamu
° praktizovanie abhišékamu minimálne 3 mesiace
POŽIADAVKY NA VYKONÁVANIE JAGNE:
° vlastný púdžá set a náčinie predstavené počas kurzu (dostupné na bhaktishop.sk)

CENA KURZU: 55€
Tohto kurzu sa môžete zúčastniť osobne v našom chráme v Leviciach alebo prostredníctvom ZOOM online video hovoru.

REGISTRÁCIA
Po registrácii na email vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete prístupové údaje k Zoom online videohovoru a po kurze vám zašleme sprievodné materiály.

Ako sa pripojím k Zoom online videohovoru?
https://bhaktimarga.sk/online-darsan/zoom-tutorial

Viac informácií: ritualy@bhaktimarga.sk alebo 0904 947 805

Podrobnosti

Dátum:
23. septembra, 2023
Čas:
15:00 - 18:30
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Levice
Levice
Levice,
+ Google Map