Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Rádháštamí

15. septembra · 10:00 - 15:00

Zadarmo - 30,00€

Vstupenky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Rádhaštamí - 15.9.2024
30,00
Neobmedzené
Rádháštamí - detská vstupenka (do 18 rokov) 15.9.2024
0,00
Neobmedzené

Rádháštamí je oslavou narodenia sladkej Rádhárání, spoločníčky Pána Krišnu.

Srdečne vás pozývame na slávnosť Rádháštamí. Táto oslava je venovaná vznešenej láske medzi Pánom Krišnom a Jeho najmilšou spoločníčkou, Rádhou.

História tejto oslavy siaha až do dávnych čias. Rádháštamí je spojené s príbehom lásky a oddanosti medzi Pánom Krišnom a Rádhou, ktorý sa odohrával v krásnom Vrindávane. Krišna a Rádhá sa stretli v mladom veku a okamžite sa do seba zamilovali. Ich vzťah symbolizuje dokonalú duchovnú lásku a oddanosť medzi Bohom a dušou. Rádháštamí je preto časom, keď oslavujeme túto nebeskú lásku a venujeme úctu Rádhe a Krišnovi. Tento sviatok je vyjadrením našej vlastnej túžby nájsť takú lásku a spojenie s Bohom vo svojom srdci. Je to čas na duchovnú introspekciu a hľadanie vlastnej oddanosti voči Bohu.

V chráme pripravujeme bohatý program. V doobedných hodinách sa uskutoční púdžá, ktorá je rituálnym uctievaním božského páru Rádhe a Krišnu. Po púdži budeme pokračovať s jagňou, ktorá je ohňovým obradom, kde spoločne vyjadrujeme svoju oddanosť. Neskôr sa uskutoční satsang, čo je spoločná diskusia a prednáška o duchovných témach, ktorá nám pomôže hlbšie pochopiť význam a posolstvo Rádháštamí. Je to príležitosť na to, aby sme sa spojili s božskou láskou a prehĺbili si vzťah s Rádhou, ktorá nám pomôže posilniť svoj vzťah s Krišnom. Toto podujatie je aj príležitosťou na stretnutie s rovnako zmýšľajúcimi ľuďmi, našou sanghou a na zdieľanie svojho duchovného putovania.

Tešíme sa na spoločnú oslavu Rádháštamí. Nech nás táto slávnosť naplní božskou láskou, radosťou a pokojom.

Program:
Guru-púdžá
Rádhá-Krišna-púdžá
Jagňa
Obed
Satsang

Viac informácií:
Radhi
chram@bhaktimarga.sk
+421 948 109 927

Podrobnosti

Dátum:
15. septembra
Čas:
10:00 - 15:00
Cena:
Zadarmo - 30,00€
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Chrám Šrí Šrí Rádhá Dajajutája Krišna
Levice, Slovenská republika + Google Map