Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Kurz Bhagavad Gíty, Kapitola 5 – Skutočné odovzdanie sa

8. októbra, 2023 · 09:00 - 11:30

Pred tisíckami rokov bolo na obrovskom bojovom poli uprostred chaosu, neistoty a strachu ľudstvu dané najvyššie poznanie, známe ako Bhagavad Gítá.

Toto poznanie je aktuálne aj v súčasnom svete, v súčasných podmienkach, pre súčasných ľudí. Pozývame vás na spoločné prechádzanie jednotlivými kapitolami Bhagavad Gíty s komentármi Paramahamsu Vishwanandu. Každý mesiac si prejdeme jednu kapitolu. Veľkou výhodou pre každého bude, ak bude mať danú kapitolu prečítanú. Môžete si tiež pripraviť svoje otázky, ktoré potrebujete zodpovedať alebo si vyjasniť. Vítaní sú, samozrejme, aj tí, ktorí ju ešte nečítali.

Kṛṣṇa uznáva, že zrieknutie sa vonkajšej činnosti (jñāna-joga) a konanie bez pripútanosti (karma-joga) sú dve duchovné cesty. Obe však smerujú k jednému cieľu – k poznaniu vlastného Ja. Ktorá z nich je však lepšia? Poznanie vlastného Ja nám umožňuje uvedomiť si, že aj napriek vykonávaniu rozličných činností v skutočnosti nerobíme nič. Kto teda koná? Čo je to stav vyrovnanosti? Odpovede sa dozviete v tejto časti s Avaari.

Obsah kurzu: Prednáška, otázky a odpovede, diskusia

Kurz je bez registrácie, zadarmo, príspevky sú vítané. (IBAN: SK27 1111 0000 0013 5308 2018, do poznámky napíšte DAR)

Pripojiť sa môžete tu: https://us06web.zoom.us/j/86159587404

Ako sa pripojím k Zoom online videohovoru?
https://bhaktimarga.sk/online-darsan/zoom-tutorial/

Podrobnosti

Dátum:
8. októbra, 2023
Čas:
09:00 - 11:30
Udalosť Kategória:

Organizátor

Avaari
Email
avaari@bhaktimarga.sk