Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Krišna džanmáštamí v chráme Paramahamsu Vishwanandu, Šrí Šrí Rádhá Dajájutája Krišna

10. septembra, 2023 · 09:00 - 15:00

Krišna džanmáštamí je jedným z najvýznamnejších náboženských sviatkov oslavujúcich narodenie Pána Krišnu. Tento sviatok sa koná každoročne a je veľmi dôležitou súčasťou tradície Bhakti Margy.

Prečo oslavujeme Krišna džanmáštamí? Prvým a najdôležitejším je uctievanie a pripomínanie si narodenia Pána Krišnu, ktorý je považovaný za výnimočnú a duchovne významnú bytosť. Taktiež sa oslavuje ako výraz vďačnosti a oddanosti voči Pánovi Krišnovi a Jeho životnému odkazu a filozofii. Stretávanie sa pri oslave Krišna džanmáštamí je tiež dôležitou súčasťou tohto sviatku. Ľudia sa zhromažďujú v chrámoch, domoch alebo spoločných priestoroch, aby sa spoločne modlili, oslavovali a rozprávali príbehy spojené s životom a učením Pána Krišnu. Stretávajú sa rodiny, priatelia a komunity, aby sa spoločne potešili a prehĺbili svoje duchovné spojenie.

Oslava Krišna džanmáštamí je plná rôznych rituálov a aktivít. Mnoho ľudí pripravuje špeciálne jedlá a sladkosti, ktoré obľubuje Pán Krišna. V mnohých indických chrámoch nájdete v tento deň symbolické postavy dieťaťa Krišnu v jasličkách a ľudia mu vyjadrujú úctu a oddanosť. Spievajú sa mantry a kírtan (duchovné piesne), súčasťou je aj tanec a príbehy z Krišnovho života, či už prerozprávané, alebo zahrané vo forme divadla.

Oslava Krišna džanmáštamí je príležitosť naučiť sa viac o Pánovi Krišnovi, filozofii a životnom štýle, prehĺbiť si vzťahy v sanghe a zažiť radosť a pokoj, ktorý prináša oddanosť Pánu Krišnovi.

Program:
10.00 – Guru-púdžá, Rádhá-Krišna-púdžá
Jagňa
Obed
Satsang

Vstupné: voľné
možnosť venovať príspevok

Viac informácií:
chram@bhaktimarga.sk
alebo 0948 109 927 (Radhi)

Podrobnosti

Dátum:
10. septembra, 2023
Čas:
09:00 - 15:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Levice
Levice
Levice,
+ Google Map