Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Krišna džanmáštamí

31. augusta · 10:00 - 15:00

Zadarmo - 30,00€

Vstupenky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Krišna džanmáštamí - 31.8.2024
30,00
Neobmedzené
Krišna džanmáštamí - detská vstupenka (do 18 rokov) - 31.8.2024
0,00
Neobmedzené

Krišna džanmáštamí je jedným z najvýznamnejších náboženských sviatkov oslavujúcich narodenie Pána Krišnu. Tento sviatok sa koná každoročne a je veľmi dôležitou súčasťou tradície Bhakti Margy.

Prečo oslavujeme Krišna džanmáštamí? Prvým a najdôležitejším je uctievanie a pripomínanie si narodenia Pána Krišnu, ktorý je považovaný za výnimočnú a duchovne významnú bytosť. Taktiež sa oslavuje ako výraz vďačnosti a oddanosti voči Pánovi Krišnovi a Jeho životnému odkazu a filozofii. Stretávanie sa pri oslave Krišna džanmáštamí je tiež dôležitou súčasťou tohto sviatku. Ľudia sa zhromažďujú v chrámoch, domoch alebo spoločných priestoroch, aby sa spoločne modlili, oslavovali a rozprávali príbehy spojené s životom a učením Pána Krišnu. Stretávajú sa rodiny, priatelia a komunity, aby sa spoločne potešili a prehĺbili svoje duchovné spojenie.

Oslava Krišna džanmáštamí je plná rôznych rituálov a aktivít. Mnoho ľudí pripravuje špeciálne jedlá a sladkosti, ktoré obľubuje Pán Krišna. V mnohých indických chrámoch nájdete v tento deň symbolické postavy dieťaťa Krišnu v jasličkách a ľudia mu vyjadrujú úctu a oddanosť. Spievajú sa mantry a kírtan (duchovné piesne), súčasťou je aj tanec a príbehy z Krišnovho života, či už prerozprávané, alebo zahrané vo forme divadla.

Oslava Krišna džanmáštamí je príležitosť naučiť sa viac o Pánovi Krišnovi, filozofii a životnom štýle, prehĺbiť si vzťahy v sanghe a zažiť radosť a pokoj, ktorý prináša oddanosť Pánu Krišnovi.

Program:
Guru-púdžá
Rádhá-Krišna-púdžá
Jagňa
Obed
Satsang

Viac informácií:
Radhi
chram@bhaktimarga.sk
+421 948 109 927

Podrobnosti

Dátum:
31. augusta
Čas:
10:00 - 15:00
Cena:
Zadarmo - 30,00€
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Chrám Šrí Šrí Rádhá Dajajutája Krišna
Levice, Slovenská republika + Google Map