Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Jednoduchá púdža

11. novembra, 2023 · 15:00 - 17:00

Prostredníctvom rituálu uctievania zvaného púdžá si môžeme užívať sladkosť starostlivosti o Boha, akoby sme sa starali o akúkoľvek milovanú osobu. Svoje milované božstvo kúpeme, obliekame a kŕmime jedinečným spôsobom a tým vyjadrujeme svoju lásku a užívame si posvätný čas, ktorý spolu strávime. Ak umiestnite múrtí/božstvo na svoj oltár, musíte si byť vedomí, že to nie je len socha, ale niečo oveľa, oveľa viac – najmä potom, ako bola požehnaná. Múrti je manifestáciou božstva na tomto svete. Božstvo vstúpi do sochy, aby sme ho mohli pochopiť našou obmedzenou mysľou. Takýmto spôsobom sa jednoduchšie prepojíme s Bohom. Tento spôsob prepojenia a vybudovania si trvalého vzťahu s formou božstva je na duchovnej ceste veľmi silný a dôležitý.
Duchovná cesta je najmä cestou zažívania, a to vo forme tvorenia osobného vzťahu s Najvyšším. Jeden z efektívnych spôsobov ako si prehlbovať spoločný vzťah je práve púdžá. Počas tohto rituálu zapájame všetky zmysly. Oči sa pozerajú na božstvo, nos cíti vôňu parfumu či vonných tyčiniek, uši počujú mušľu, zvonec i mantry. Naše ústa ochutnávajú požehnané jedlo, bez ktorého by náš obrad nebol kompletný. A v neposlednom rade sa dotýkame svojho milovaného božstva. Takýmto spôsobom zamestnáme svoju myseľ a o to jednoduchšie môžeme ponoriť svoju myseľ do budovania svojho vzťahu s Bohom. Myseľ má dostatok podnetov, aby sa sústredila na púdžu namiesto vyrušujúcich myšlienok.
Púdžá prináša nielen transformáciu vedomia a taktiež nám pomáha zbaviť sa svojej negativity, aby sme boli schopní dostať a zvládnuť viac LÁSKY, ktorú nám náš gurudév/ištadéva neustále dáva.

CENA: 39€

REGISTRÁCIA
Po registrácii na email vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete prístupové údaje k Zoom online videohovoru a po kurze vám zašleme sprievodné materiály.

Ako sa pripojím k Zoom online videohovoru?
https://bhaktimarga.sk/online-darsan/zoom-tutorial/

Viac informácií: ritualy@bhaktimarga.sk alebo 0904 947 805

Podrobnosti

Dátum:
11. novembra, 2023
Čas:
15:00 - 17:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Zoom – videokonferencia