Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Bhakti čantovanie, Čanda – verše

16. decembra, 2023 · 16:00 - 19:00

S radostným srdcom vás pozývame na cyklus čantovania: bhakti čantovanie. Druhá časť z piatich sa zameriava na fascinujúci svet rôznorodých veršov a ich úžasnú symbiózu v čarokrásnych textoch.

Spoločne sa ponoríme do bohatstva 15. kapitoly Bhagavad Gíty, ktorá nás zavedie k zjednoteniu najvyššieho Ja, najvyššieho bytia a prvotného bytia. Nechajte sa unášať prúdom vlniacich sa melódií, rozmanitých veršov tvoriacich úchvatnú harmóniu. Uvoľnite svoj hlas a zahojte svoju dušu týmito magickými a jednoduchými tónmi čantovania, ktoré prebudia vašu duchovnú intuíciu.
Nezmeškajte túto nevšednú príležitosť vystavať, či zdokonaliť svoje čantovacie umenie a nájsť hĺbku vo vašom vnútri. Navždy si odnesiete nádherný zážitok z božských melódií a vzácne poznatky, ktoré budú svietiť ako svetelné bodky vo vašom živote.

Zámerom cyklu kurzov bhakti čantovania je viesť študentov od úplných začiatočníkov, postupne ich previesť náročnejšími prvkami čantovania, až po zvládnutie umenia čantovania. Začneme s intenzívnou prácou na správnej výslovnosti – varṇa, s dôrazom na krátke a dlhé samohlásky, čo vytvorí pevné základy pre ďalší postup. Následne sa pohneme do sveta čanda – rôznych druhov veršov, kde sa oboznámime s rôznymi druhmi veršov a ich očarujúcim rytmom. Aby bola čantovacia zmes hotová, pridáme hru s tónmi – svara, čím čantovanie nadobudne výnimočnú hladkosť a harmóniu. V nadväzujúcich kurzoch sa budeme venovať modlitbám Bhakti Margy. Budeme prehlbovať oddanosť ku guruovi, precvičíme si šruti mantry a napokon cyklus ukončíme štúdiom ďalšieho druhu textov, zvaného smrti.

Online kurzy, ktoré sa konajú v mesačných intervaloch, si môžete vychutnať v pohodlí svojho domova. Ako bonus navyše, dostanete aj prepis textu do nášho jednoduchého písma (latinky), aby ste mohli svoje vedomosti posilniť aj po skončení kurzu. A samozrejme, nezabudli sme ani na audio nahrávky, ktoré vám budú vernými spoločníkmi na vašej ceste za zvukom a vibráciou čantovania.

Tak neváhajte a pripojte sa k nám a tomuto jedinečnému dobrodružstvu poznania a prehĺbenia vašej duchovnej cesty. Získať nové zručnosti a prebudiť skrytý potenciál vo vašej duši ešte nikdy nebolo tak lákavé! Získajte jedinečnú šancu preniknúť do hlbín bhakti čantovania a nechajte sa očariť jeho kúzelnou esenciou.
Ste pripravení? Vaša cesta čantovania sa začína práve teraz!

Úroveň 1 – úplný začiatočník alebo mierne pokročilý, ktorý si chce upevniť základy

Cena kurzu: 24€

REGISTRÁCIA
Registrácia na na email učiteľa.
Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online videohovoru.

AKO SA PRIPOJÍM K ZOOM ONLINE VIDEOHOVORU?

Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak sa vám nepodarilo stiahnuť si aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje, zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Tu sa dozviete ako si stiahnuť aplikáciu Zoom a ako sa pripojiť na stretnutie.

Viac informácií: ritualy@bhaktimarga.sk alebo 0904 947 805

Podrobnosti

Dátum:
16. decembra, 2023
Čas:
16:00 - 19:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk

Miesto udalosti

Zoom – videokonferencia