Môjho prvého daršanu som sa zúčastnila v roku 2013 v Prahe, viac-menej zo zvedavosti, lebo som chcela vedieť, čo sa tam vlastne deje a všetci to tak veľmi ospevovali. Nemala som žiadnu konkrétnu predstavu o tom, čo sa bude diať, ale čakala som, že to bude niečo nie bežné, až výnimočné.

Keď som dorazila do sály, kde bolo istotne vyše tisíc ľudí, povzdychla som si, že to bude asi dlhé čakanie, kým prídem na rad. Čakanie sa nakoniec ukázalo byť veľmi príjemné v sprievode tradičnej indickej hudby, ktorá sa spieva tak, že spevák spieva a ľudia po ňom opakujú. Neskôr som sa dozvedela, že texty, ktoré sa spievali v sanskrite majú duchovný transformačný účinok. Bolo to naozaj citeľné.

Moja duša rozpoznala Paramahamsu Vishwanandu ako môjho gurua.

Keď som sa dostala na rad po čakaní v naoko nekončiacom rade, mala som možnosť byť bezprostredne blízko Paramahamsu Vishwanandu. Ako som sa naňho pozerala, neprišiel žiadny extravagantný spirituálny zážitok, akoby si možno mnohí predstavovali. Bola som ohromená tým, aká je to krásna bytosť. Akoby bol krása samotná, božská bytosť. To nebolo o vzhľade navonok, ale čo z neho vyžarovalo.

Potom, čo som dostala daršan som si na chvíľu sadla a meditovala a v mojom srdci som začala cítiť lásku. Len tak, bezdôvodne. Vyhŕkla mi slza, či dve a vôbec som si to nedokázala vysvetliť, čo sa mi deje. Neskôr mi jeden Svámí vysvetlil, že takto mi duša dáva najavo, že som našla, čo som tak dlho hľadala. Moja duša rozpoznala Paramahamsu Vishwanandu ako môjho gurua.

Skutočný zázrak som si však uvedomila až na ďalší deň. Tu sa však musíme preniesť hlbšie do minulosti, aby som vám popísala okolnosti môjho života. S priateľmi sme pravidelne cez víkendy chodili von na akcie, párty a brali drogy. Stále som si myslela, že to mám pod kontrolou a že môžem prestať, kedykoľvek sa mi zachce. Opak bol však pravdou a ja som si začala uvedomovať, že nedokážem zostať sedieť doma a že sa znova a znova vydávam do ulíc dúfajúc, že zoženiem niekoho, kto má to, čo hľadám. Navonok sa to nelíšilo od sociálneho pitia alkoholu každý víkend, avšak ja som už vedela, že je to vážne. Začali hádky s rodinou a popravde, už som ani nevedela vystáť samú seba. Moje pocity boli asi len tri. Hnev, podráždenosť a prázdno. Chuť na drogy sa pripomínala v pravidelných intervaloch a s ňou i príval emócií, ktoré mi pripomínali, aké extatické stavy s nimi dokážem zažívať.

Na druhý deň po daršane som si uvedomila, že všetky pocity ohľadne drog zmizli. Prichádzali mi myšlienky na ne, avšak boli bez akejkoľvek emócie. Všetky emócie spojené s drogami zmizli! Akoby bol zrazu pomyselný káblik prestrihnutý. Taký zázrak!

Na druhý deň po daršane som si uvedomila, že všetky pocity ohľadne drog zmizli. Akoby bol zrazu pomyselný káblik prestrihnutý. Taký zázrak!

Paramahamsu Vishwanandu som o nič neprosila, nič som nepýtala a on presne vedel s čím potrebujem pomôcť. Odvtedy ho stretávam často a nikdy pyšne neprehlasoval, že ma vyliečil, nikdy za to nepýtal žiadne peniaze. Len sa pokorne sem-tam opýta, ako sa mám. Ja som sa na oplátku z vďačnosti za tento dar rozhodla zmeniť a pomáhať ďalším, ktorí potrebujú pomocnú ruku.

Nepremeškajte túto výnimočnú a mimoriadnu šancu stretnúť sa s tak veľkým majstrom ako je Paramahamsa Vishwananda. Dokáže vám pomôcť pohnúť sa vo vašom živote smerom k vašej skutočnej podstate, bezpodmienečnej láske.

Účastníčka daršanu v Prahe 2013 ❤️

 


Čo by ste chceli povedať ľuďom? Prečo majú ísť na Gurudžího Daršan?

PODEĽTE SA O TO KRÁSNE, ČO STE DOSTALI A POZNÁTE. 😊

Svoj príbeh, postreh nám môžete napísať sem:
https://bhaktimarga.sk/moj-zazitok-s-bhakti-margou/