Džai Gurudév,
volám sa Ashil a chcel by som sa s vami podeliť o jeden krásny zážitok s Gurudžím.

Paramahamsu Šrí Svámiho Vishwanandu poznáme celá rodina už od roku 2014. Gurudží je pre mňa všetkým, je otec, matka či najlepší kamarát, na ktorého sa vždy viem spoľahnúť.

Pred piatimi rokmi som mal možnosť a požehnanie ísť za Ním na Maurícius. Je to krásny ostrov pri africkom pobreží. Pre mňa je to veľmi duchovné miesto. Narodil sa tam Gurudží, tak ak chcete vnímať duchovno, tam je to veľmi intenzívne.

Jedného pekného dňa sme išli spolu na útes pri mori. Z tohto miesta bolo aj veľa fotiek, napríklad aj na Facebooku. Gurudží si sadol na útes a začal meditovať. Bolo to krásne vidieť Ho, ako medituje, ako Mu vlajú vo vetre vlasy. Keď sa po meditácii postavil, v skale sa zmaterializovalo srdce. Vtedy som sedel skoro vedľa Gurudžího a nechcel som tomu ani veriť. Neskôr ľudia odchádzali, ale my sme zostali. Postupne sa v srdci, ktoré zmaterializoval Gurudží objavili písmená JL – Just Love – Len Láska. Bol to krásny a silný pocit. Neskôr som si na to miesto sadol a začal som meditovať. Bola to veľmi silná meditácia.
Vždy, keď si spomeniem na tento zážitok, tak mám pocit, že som s Gurudžím na Mauríciu. Ani neviem opísať, čo mi to dalo úplne, ale viem, že sa mi prehĺbil vzťah s Gurudžím a vidieť zázrak na vlastné oči človeka donúti rozmýšľať inak a aj ináč vnímať Neho.

„Keď vás pohltí božská láska, nepotrebujete súdiť. V tomto stave existuje len láska. Preto som si vybral Just LoveLen Lásku. Inak by som vám hovoril, myslite na lásku, myslite v láske. Ale hovorím iba ‚Len Láska‘, ničím iným sa teda nerozptyľujte. Netrápte sa. Vaším cieľom a vašou dharmou je Láska.“
– Paramahamsa Vishwananda: Bhagavad Gítá Esencia, komentár k veršom 5-9, kapitola 6.

Paramahamsu Vishwanandu môžete stretnúť v hlavnom ášrame, Shree Peetha Nilaya, v Nemecku, ale aj na celom svete, pretože veľa cestuje a šíri lásku k Bohu. Existuje aj možnosť ísť s Ním na duchovnú púť. Sú to výnimočné cesty na duchovné miesta, či už v Indii alebo aj inde, napríklad v Európe alebo na Jeho rodnom Mauríciu. Je to vždy jedinečné, transformačné. Už to, keď za Ním človek ide, je jedinečné. V poslednej dobe Ho môžete stretnúť aj online, na virtuálnych pútiach alebo aj na online daršanoch. Viac informácií o podujatiach s Paramahamsom Vishwanandom nájdete v kalendári udalostí bhaktimarga.org/events/, tam sa môžete prihlásiť aj na púť na Maurícius, ktorá začína 26. decembra.

„Oddanosť ku guruovi je najposvätnejším príbytkom. Všetky ostatné posvätné miesta nemajú žiaden význam. Ó, bohyňa, všetky pútnické centrá v skutočnosti ležia v nohách gurua, nie, len v jednom z Jeho prstov na nohe.“ – Šrí Guru Gítá, verš 174

Podeľte sa o svoj zážitok z vašej cesty s Gurudžím, možno práve ten váš bude inšpiráciou pre niekoho ďalšieho. Vaše príbehy môžete posielať cez tento link: https://bhaktimarga.sk/moj-zazitok-s-bhakti-margou/