Džai Gurudév!
Volám sa Gayeshvari a som koordinátorkou OM Chantingu na Slovensku. Gurudžího som prvý krát stretla pred deviatimi rokmi na oslave Navarátri, oslave Božskej Matky. V tom čase Gurudží dával ešte osobné interview. Môj zážitok z prvého stretnutia s Gurudžím zmenil celý môj život.

Už pár rokov sa venujem spirituálnej ceste, bola som v Indii, v Nepále. Na cestách som stretla mnohých duchovne hľadajúcich ľudí. Bolo to pekné obdobie, ale v mojom vnútri niečo chýbalo. Ubehli 4 mesiace a prišla som domov. V Trnave som začala chodiť pravidelne na OM Chanting a tam som prvý krát videla fotku Mahavatara Babajiho a Paramahamsu Šrí Svámiho Vishvanandu. Asi po roku sa ma spýtal jeden z našej OM Chantingovej skupiny, či by som išla do ášramu na oslavu Navarátri. Tak som šla.

Konečne som bola v ášrame. Atmosféra bola krásna, veľa sa spievalo, čantovalo, Gurudží bol pre mňa majestátny, nádherný.

O dva dni mi povedali, že Gurudží dáva interview pre nových ľudí. Ok, tak som sa odvážila ísť k nemu. Pamätám si, ako som prichádzala bližšie ku Gurudžímu, sedel vo svojom kresle a usmieval sa. Srdce mi bilo o dušu, nechápala som, čo sa so mnou deje. Pristúpila som blízko a Gurudží sa ma pýta: „Čo ťa ku mne privádza?“ Ja na to: „Hľadám svojho gurua.“ Gurudží sa na mňa pozeral, usmial sa a povedal: „Nebude to dlho trvať a budeš vedieť, kto je tvoj guru.“ A na to som odišla. Keď som vonku stála, bola som trocha sklamaná. To je všetko?

„Pocit radosti, ktorý máte, keď je Satguru pred vami, sa vám odráža späť. Satguru tento pocit nikdy neukáže, ale vy ho budete cítiť. On to vie, ale chce, aby ste to poznali. Satguru už našiel Boha, už Ho realizoval a chce, aby ste Ho realizovali aj vy. Preto Ho hľadajte.“ – Paramahamsa Vishwananda: Guru – najvzácnejší poklad života.

O dve hodiny neskôr bol v ášrame OM Chanting. Išla som čantovať a po dvoch minútach sa moje vedomie roztiahlo do celého priestoru (ťažko sa to opisuje), bolo to, ako keby som nemala telo, len moja átma (duša) a priestor. V tom priestore počujem hlas Gurudžího ako mi hovorí: „Som Krišna, som Ježiš, som v celom univerze, v kvetoch, prírode, kameňoch, nachádzam sa v tvojich bunkách, v tvojom srdci.“ Plakala som a cítila nekonečnú lásku. Ako mi Gurudží povedal na interview, nebude to dlho trvať a budeš vedieť, kto je tvoj guru.

Pri Gurudžím som deväť rokov a OM Chanting je pre mňa nádherná technika, prostredníctvom neho nechávame prebudiť skutočnú lásku. Aká milosť, že počas OM Chantingu je prítomný Gurudží a Babaji.

 

OM Chanting je skupinová technika spievania ómu. OM Chantingové kruhy sú po celom Slovensku, ak hľadáte ten svoj, vo vašom okolí, napíšte nám: Kontakt – Bhakti Marga Slovensko