Prší, prší, len sa leje, mačička sa z okna smeje. Aj tak by sa dalo začať s opisom spoločného víkendu oddaných Paramahamsu Vishwanandu, ktoré sa uskutočnilo v malebnom prostredí ružínskych lesov neďaleko Košíc. V sobotu 22. 07. 2023 od rána pršalo a prestalo, až keď boli všetci aspoň po kolená mokrí a ofŕkaní blatom. Strmé kopce a chata bez prístupovej cesty. Výstup v lejaku ku drevenému domčeku bol asi dostatočným zadosťučinením pre nebo a prestalo liať na nás vedrá vody, prešlo len do občasného hustého kropenia. Mnohé dámy prekvapil divoký ráz prostredia a ponuku spať v stromodome prijal iba jeden muž.

Túto akciu sme naplánovali spontánne počas slovenskej púte v Shree Peetha Nilaya, kedy sme ešte verili, že budeme spoločne čantovať na daršane v Košiciach. Ale ako sa hovorí človek mieni a pán Boh mení a my sme si utreli slzičky sklamania keď sme sa dozvedeli, že daršan na Slovensku nebude. Túžbu družne čantovať to však nenarušilo a napriek menej priaznivým okolnostiam sme myšlienke o spoločnom víkende ostali verní. Povedali sme si, že čantovanie cvičiť budeme pretože príležitosť nikdy nespí a vždy sa nájde dôvod ukázať čo dokážeme. Idea sa premenila na skutočnosť a členovia Levickej a Bratislavskej sanghy boli hosťami v Košiciach. Hlboko v horách učupený domček s výhľadom na Ružín a padajúce dažďové kvapky nás všetkých prijal.

Stretnutie to bolo naozaj intenzívne, nikam sa nedalo ísť, a tak sme sa opierali jeden o druhého za veľkým oválnym stolom. V podvečer keď sa mraky na chvíľu potrhali a prestali plakať, urobili sme si pekný OM Chanting. Vonku v chladnúcom letnom dni s nami spievali stromy i drobné vtáčiky. Až si skoro sama závidím, že som tam bola.

Večeru nám pripravili priatelia, skvostný vegánsky guláš. Duple nestačili poniektorí si dali aj truplu. Pri dobrom jedle plynul rozhovor aj hodiny, rozpumpovali sme kírtan, ktorý nám trochu pokazila stratená mačka, ale keď sa našla rozospievali sme sa znova a znova. A ako to býva v ášrame, aj tu sa išlo spať až po tretej ráno. Inšpirácia prosto začne naplno kvitnúť až po polnoci. Vymysleli sme niekoľko nových projektov a uzavreli deň ránom, tešiac sa na každú novú výzvu.

Noc bola tichá, len ráno Micka pomasírovala spiacich a cvičiacich kriju. Voňavé placky na raňajky v nedeľu a spoločné čantovanie priniesli pokoj a lásku do našich duší. Dážď ustal a prázdnota sa začala rozťahovať v tíchnucom dome. Ostal už len upratovací tím, pes a mačka.

Nikto nemá rád lúčenie o to viac keď sme sa v láske a učení nášho Majstra prepojili. Samozrejme povahové, ľudské rozdielnosti vedia s nami pracovať a hádzať myseľ sprava doľava, ale v konečnom dôsledku si vychutnáme pocit, že sme listy toho istého stromu.
Myslím, že nám všetkým bolo spolu dobre a poniektorým až tak, že si u nás zabudli všetko, ale len nepodstatné veci, to najdôležitejšie sme si odniesli v našich srdciach kde prebýva náš Pán.

Amodinidasi

„S mysľami a životmi upriamenými na Mňa sa navzájom inšpirujú. Vždy, keď hovoria o Mojej sláve, pociťujú blaženosť a spokojnosť.“ – Bhagavad Gītā, 10.9

Nájdite sanghu vo svojom okolí: bhaktimarga.sk/sanghy