„Raz, keď spoznáš seba prostredníctvom svojej duchovnej praxe, spoznáš všetko, pretože všetko je prepojené a láska je to, čo spája všetko.“
Paramahamsa Vishwananda
Umenie Bhakti Margy vzniklo na základe učenia a požehnania Paramahamsu Vishwanandu. Stalo sa formou sádhany (duchovnej praxe), ktorá nám umožňuje vyjadriť našu oddanosť Bohu prostredníctvom umenia.
V súčasnosti pôsobia vo výtvarnej sekcii Bhakti Margy profesionálni umelci z celého sveta, niektorí z nich sa venujú umeniu viac ako 30 rokov. Títo umelci neustále tvoria nové diela a v priebehu celého roka usporadúvajú semináre.
Po celom Slovensku sú veľmi obľúbené kurzy maľovania Sri Yantry.
Jantra znamená doslova „podpora“ alebo „pomôcka“. Je to geometrický tvar, ktorý sa používa ako účinný nástroj na rozjímanie a meditáciu. Je to najposvätnejší geometrický útvar známy ľudstvu. Spomedzi všetkých jantier je Sri Yantra považovaná za najstaršiu, najmocnejšiu a najúčinnejšiu. Sri Yantra má hlboký vplyv na človeka, ktorý ju kreslí, maľuje alebo nad ňou medituje. Pomáha ovládať myseľ a zmysly a tiež vytvárať vysokú energetickú frekvenciu, ktorá premieňa negativitu okolia na pozitívnejšie vibrácie.
Bhakti Marga Slovensko ponúka niekoľko možností, ako sa spojiť s týmto posvätným geometrickým obrazcom, a to v podobe viacerých workshopov.
Umenie Bhakti Margy poskytuje veľa možností pre výtvarnú realizáciu. Oddaní z rôznych častí Slovenska sa svojou umeleckou činnosťou podieľajú na dekorovaní priestorov, na výrobe oltárov, či kvetinových girlánd. Dizajnujú originálne praktické pomôcky, spojené s Bhakti Marga činnosťami, ako napríklad kunty pre jadžne, šijú sárí a dhótí pre chrámové múrti, navrhujú tričká a propagačné materiály, robia kováčske, drevárske a čalúnnické práce, maľujú a tvoria.
Z duchovného pohľadu sa výtvarné dielo vytvára vo vnútornom svete a pokiaľ človek nasleduje tento vnútorný hlas, stáva sa nástrojom Božskej energie, ktorá skrze neho počas kreatívnej umeleckej činnosti prúdi. K umelcovi prichádzajú vnútorné pokyny, ako má tvoriť. Pokiaľ je naladený na svoje vedenie a už ovláda umelecké techniky, tak je schopný vytvoriť duchovné dielo, ktoré v sebe nesie vloženú energiu pre ľudí, ktorí s ním prídu do kontaktu. Samotné umelecké dielo nie je nikdy cieľom, ale je prostriedkom pre získanie rovnováhy a harmónie prostredníctvom štruktúry a farebnosti a stáva sa tak bránou medzi nebom a zemou.