august, 2022

06aug16:0019:00ZOOM: Múdrosť veľkých bhaktov - Kráľ Bali - Prahládov vnuk

Podrobnosti udalosti

Na ceste bhakti, ceste oddanosti k Bohu, je dôležité mať vzory, ktoré by sme mohli nasledovať. Vznešení oddaní Pána ako Prahlád, Hanumán, Tulsí, či Rádhá Ho dosiahli príkladnou oddanosťou a správaním. Prepojte sa s týmito inšpirujúcimi osobnosťami vďaka sile sanskritského čantovania, prinesie vám úžitok.

Každý kurz je navrhnutý tak, aby ste aj po jeho skončení mali jedinečnú možnosť prepájať sa s veľkými oddanými (bhaktami) Pána počas niekoľkých týždňov. Nalaďte sa a precíťte aké je oddať sa a zamerať sa na Boha ako oni.

Užite si naše pravidelné kurzy v mesačných intervaloch. Súčasťou kurzu je prepis do nášho písma (latinky) a audio nahrávky.

Kráľ Bali – Prahládov vnuk

Ďalší z cyklu kurzov Múdrosť veľkých bhaktov bude venovaný kráľovi Balimu, Prahládovmu vnukovi.
Vámana avatár povedal kráľovi Balimu: „Si kráľom Zeme, nebies a všetkých dévov, ktorých si si podmanil. Teraz som všetko dobyl iba dvoma krokmi, ale ty si mi sľúbil tri kroky. Kam môžem stúpiť? Povedz mi!“ A tak všetko, čo mal kráľ Bali, bolo zrazu preč. V tej chvíli sa kráľ Bali s veľkou oddanosťou sklonil a ponúkol svoju hlavu Pánovi. Vámana sa potešil a pochválil pravdovravnosť a štedrosť kráľa Baliho. Aké úžasné je vidieť, že sa vtelil sám Bhagaván, aby Baliho vykúpil. Bali tu teda chváli Bhagavána a Bhagaván chváli Baliho. Vámana vymenoval Baliho za kráľa Sutal lóky, jedného z kráľovstiev podsvetia. Navyše na Pána urobila Baliho čestnosť a štedrosť taký dojem, že sa sám rozhodol stať sa navždy strážcom dverí Sutal lóky a povedal: „Budem navždy strážiť tvoje kráľovstvo a uvidíš ma tam stáť v tejto trpasličej podobe.“

Príďte sa inšpirovať oddanosťou, štedrosťou a pravdovravnosťou kráľa Baliho.

Individuálne čantovanie bude prebiehať od 6. augusta do 7. septembra 2022

Úroveň 2 – mierne pokročilý a horlivý začiatočník

Cena kurzu: 18€
!!!Tohto kurzu sa môžete zúčastniť osobne v našom chráme v Horši (č. d.126) alebo prostredníctvom ZOOM online video hovoru!!!

REGISTRÁCIA
Po registrácii na ritualy@bhaktimarga.sk alebo na telefónnom čísle  0904 947 805 vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online videohovoru.

AKO SA PRIPOJÍM K ZOOM ONLINE VIDEOHOVORU?

Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak sa vám nepodarilo stiahnuť si aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje, zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Tu sa dozviete ako si stiahnuť aplikáciu Zoom a ako sa pripojiť na stretnutie.

Viac

Čas

(Sobota) 16:00 - 19:00

Miesto konania

Zoom a Horša

Organizátor

Radhiradhi@bhaktimarga.sk Levice

X