december, 2021

23dec13:0016:00ZOOM: Múdrosť veľkých bhaktov - Šrí Rámánudžáčárja

Podrobnosti udalosti

Ďalší z cyklu kurzov Múdrosť veľkých bhaktov bude venovaný téme jedinečného Šrí Rámánudžáčárju. Šrí Rámánudža podnikol 17 pútí na veľké vzdialenosti, aby sa pokúsil získať tajnú mantru óm namó nárájenája. Guru ho zakaždým odmietol so slovami, že toho nie je hoden.

Nakoniec súhlasil, že mu mantru dá, ale len pod podmienkou, že sa o ňu nikdy s nikým nepodelí. Keď si však mantru vypočul, uvedomil si jej moc oslobodiť duše z kolobehu zrodenia a smrti. Okamžite vystúpil na vrchol chrámu a vyzval všetkých, aby prišli. Keď sa všetci zhromaždili, trikrát zakričal mantru zo strechy, a tak ju všetkým zadarmo rozdal.

Guru sa rozzúril a chcel ho prekliať, aby išiel do pekla. Keď však Rámánudžáčárja povedal, že rád pôjde do pekla, ak jeho činy zachránia ostatných pred rovnakým osudom. Guru si uvedomil pravdivosť Jeho múdrosti a prosil o odpustenie. Príďte sa prepojiť s odkazom Šrí Rámánudžačárju a ponorte sa do milosti, ktorú nám sprostredkoval.

 

Na ceste bhakti, ceste oddanosti k Bohu, je dôležité mať vzory, ktoré by sme mohli nasledovať. Vznešení oddaní Pána ako Prahlád, Hanumán, Tulsí, či Rádhá Ho dosiahli príkladnou oddanosťou a správaním. Prepojte sa s týmito inšpirujúcimi osobnosťami vďaka sile sanskritského čantovania, prinesie vám úžitok.

 

Každý kurz je navrhnutý tak, aby ste aj po jeho skončení mali jedinečnú možnosť prepájať sa s veľkými oddanými (bhaktami) Pána počas niekoľkých týždňov. Nalaďte sa a precíťte aké je oddať sa a zamerať sa na Boha ako oni.

 

Užite si naše pravidelné kurzy v mesačných intervaloch. Súčasťou kurzu je prepis do nášho písma (latinky) a audio nahrávky.

Cena kurzu: 18€

REGISTRÁCIA
Po registrácii na ritualy@bhaktimarga.sk alebo na telefónnom čísle  0904 947 805 vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online videohovoru.

AKO SA PRIPOJÍM K ZOOM ONLINE VIDEOHOVORU?

Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak sa vám nepodarilo stiahnuť si aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje, zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Tu sa dozviete ako si stiahnuť aplikáciu Zoom a ako sa pripojiť na stretnutie.

Viac

Čas

(štvrtok) 13:00 - 16:00

Miesto konania

Zoom - videokonferencia

Organizátor

Radhiradhi@bhaktimarga.sk Levice

X