január, 2023

06jan16:0019:00ZOOM: Múdrosť veľkých bhaktov - Bhíšma zomiera v prítomnosti Pána Krišnu

Podrobnosti udalosti

Na ceste bhakti, ceste oddanosti k Bohu, je dôležité mať vzory, ktoré by sme mohli nasledovať. Vznešení oddaní Pána ako Prahlád, Hanumán, Tulsí, či Rádhá Ho dosiahli príkladnou oddanosťou a správaním. Prepojte sa s týmito inšpirujúcimi osobnosťami vďaka sile sanskritského čantovania, prinesie vám úžitok.

Každý kurz je navrhnutý tak, aby ste aj po jeho skončení mali jedinečnú možnosť prepájať sa s veľkými oddanými (bhaktami) Pána počas niekoľkých týždňov. Nalaďte sa a precíťte aké je oddať sa a zamerať sa na Boha ako oni.

Užite si naše pravidelné kurzy v mesačných intervaloch. Súčasťou kurzu je prepis do nášho písma (latinky) a audio nahrávky.

Bhíšma zomiera v prítomnosti Pána Krišnu

Ďalší z cyklu kurzov Múdrosť veľkých bhaktov bude venovaný Bhíšmovi.

Pánduovi synovia sedeli pri Bhíšmových nohách a ticho sa naňho pozerali s veľkou úctou, hlbokým smútkom a láskou. Bhíšma ležal. Keď videl, že vedľa neho sedia jeho vnuci, pochválil ich slovami: „Vedel som, že práve vy vyhráte túto vojnu. Zaslúžili ste si zvíťaziť nie preto, že ste všetci veľkí, ale preto, že ste mali pri sebe Pána, Najvyššieho.“

Najvyšší Pán, ktorý je prítomný v Bhíšmovom srdci, stál pred ním a rozhovor medzi Bhíšmom a Judhišthirom, ktorý sa tu odohral, je vlastne súčasťou Śrī Viṣṇu Sahasranāmy.

Tento muž sa vždy zasadzoval za dharmu a myslel si, že jeho dharma spočíva v ochrane hastinapurského trónu a v tom, že stojí na strane kráľa. Sľúbil to svojmu otcovi a pevne sa držal tejto dharmy. Nebolo nič, čo by ho prinútilo postaviť sa na stranu adharmy, až do zrady slepého kráľa Dhrtaráštru. Príďte sa inšpirovať dharmickým životom veľkého Bhíšmu.

Individuálne čantovanie bude prebiehať od 6. januára do 28. januára 2023

Úroveň 2 – mierne pokročilý a horlivý začiatočník

Cena kurzu: 18€

REGISTRÁCIA
Po registrácii na ritualy@bhaktimarga.sk alebo na telefónnom čísle  0904 947 805 vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online videohovoru.

AKO SA PRIPOJÍM K ZOOM ONLINE VIDEOHOVORU?

Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak sa vám nepodarilo stiahnuť si aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje, zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Tu sa dozviete ako si stiahnuť aplikáciu Zoom a ako sa pripojiť na stretnutie.

Viac

Čas

(Piatok) 16:00 - 19:00

Miesto konania

Zoom - videokonferencia

Organizátor

Radhiradhi@bhaktimarga.sk Levice

X