marec, 2021

27mar10:0013:00Jednoduchá púdžá – do hĺbky

Podrobnosti udalosti

Vedeli ste, že mušľa, ktorú používame na trúbenie na začiatku púdže je samotnou Mahá Lakšmí a používame ju, aby sme prebudili božstvá? Viete čo reprezentujú lupienky, ktoré počas púdže ponúkame? Prečo ponúkame vonné tyčinky? Ak vás zaujímajú odpovede na tieto otázky, hlbší význam púdže a toho, čo ponúkame, tento kurz je práve pre vás.

Upozornenie: Kurz je určený ľuďom, ktorí už tento kurz v minulosti absolvovali.

„Ten, kto prebudil Boha vo svojom srdci, kto prebudil bhakti vo svojom srdci, kto vidí Pána, uctieva Ho, odovzdal sa Mu, je veľkým požehnaním pre ľudstvo.“ Paramahamsa Vishwananda

Púdžá prináša nielen transformáciu vedomia, ale je to predovšetkým vzácna príležitosť stráviť čas v prítomnosti Boha. Naša duchovná cesta je najmä cestou zažívania, a to vo forme tvorenia osobného vzťahu s Najvyšším. Jeden z efektívnych spôsobov ako si prehlbovať spoločný vzťah je práve púdžá. Počas tohto rituálu zapájame všetky zmysly. Oči sa pozerajú na božstvo, nos cíti vôňu parfumu či vonných tyčiniek, uši počujú mušľu, zvonec i mantry. Naše ústa ochutnávajú požehnané jedlo, bez ktorého by náš obrad nebol kompletný. A v neposlednom rade sa dotýkame svojho milovaného božstva. Takýmto spôsobom zamestnáme svoju myseľ a o to jednoduchšie môžeme ponoriť svoju myseľ do budovania svojho vzťahu s Bohom. Myseľ má dostatok podnetov, aby sa sústredila na púdžu namiesto vyrušujúcich myšlienok

Cena kurzu: 35€

Registrácia

Po registrácii na mail ritualy@bhaktimarga.sk alebo na telefónnom čísle 0904 947 805 vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online video hovoru.

Ako sa pripojím k Zoom online videohovoru?
Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak ste si ešte nestiahli aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje (čo sa stáva skutočne zriedkakedy), zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Viac

Čas

(Sobota) 10:00 - 13:00

Miesto konania

Zoom - videokonferencia

Organizátor

Radhiradhi@bhaktimarga.sk Levice

X