Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Bhakti čantovanie, Varṇa – výslovnosť

18. novembra, 2023 · 15:00 - 18:00

S veľkou radosťou vám predstavujeme úplne nový cyklus čantovania: bhakti čantovanie. Prvá časť z piatich bude venovaná výslovnosti, najmä dlhým a krátkym samohláskam v sanskrite.

Na kurze sa naučíme čantovať mantry pre vznešeného gurua, božského Ganéšu, okúzľujúcu Rádhu a milého Krišnu, neohrozeného Nárasimhu, hrdinského Rámu, múdru Sarasvatí, posvätnú Tulsí a posvätnú modlitbu pred jedlom.

Zámerom cyklu kurzov bhakti čantovania je viesť študentov od úplných začiatočníkov, postupne ich previesť náročnejšími prvkami čantovania, až po zvládnutie umenia čantovania. Začneme s intenzívnou prácou na správnej výslovnosti – varṇa, s dôrazom na krátke a dlhé samohlásky, čo vytvorí pevné základy pre ďalší postup. Následne sa pohneme do sveta čanda – rôznych druhov veršov, kde sa oboznámime s rôznymi druhmi veršov a ich očarujúcim rytmom. Aby bola čantovacia zmes hotová, pridáme hru s tónmi – svara, čím čantovanie nadobudne výnimočnú hladkosť a harmóniu. V nadväzujúcich kurzoch sa budeme venovať modlitbám Bhakti Margy. Budeme prehlbovať oddanosť ku guruovi, precvičíme si šruti mantry a napokon cyklus ukončíme štúdiom ďalšieho druhu textov, zvaného smrti.

Online kurzy, ktoré sa konajú v mesačných intervaloch, si môžete vychutnať v pohodlí svojho domova. Ako bonus navyše, dostanete aj prepis textu do nášho jednoduchého písma (latinky), aby ste mohli svoje vedomosti posilniť aj po skončení kurzu. A samozrejme, nezabudli sme ani na audio nahrávky, ktoré vám budú vernými spoločníkmi na vašej ceste za zvukom a vibráciou čantovania.

Tak neváhajte a pripojte sa k nám a tomuto jedinečnému dobrodružstvu poznania a prehĺbenia vašej duchovnej cesty. Získať nové zručnosti a prebudiť skrytý potenciál vo vašej duši ešte nikdy nebolo tak lákavé! Získajte jedinečnú šancu preniknúť do hlbín bhakti čantovania a nechajte sa očariť jeho kúzelnou esenciou.
Ste pripravení? Vaša cesta čantovania sa začína práve teraz!

Úroveň 1 – úplný začiatočník alebo mierne pokročilý, ktorý si chce upevniť základy

Cena kurzu: 24€

REGISTRÁCIA
Po registrácii na link vám budú zaslané pokyny k platbe. Po obdržaní platby dostanete materiály a prístupové údaje k Zoom online videohovoru.

AKO SA PRIPOJÍM K ZOOM ONLINE VIDEOHOVORU?

Aplikáciu Zoom si môžete stiahnuť do telefónu, tabletu, notebooku, aj stolného počítača.
Stiahnite si ju tu: https://zoom.us/download
Keď dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v nej pripojený odkaz na online stretnutie. Kliknite na odkaz. Ak sa vám nepodarilo stiahnuť si aplikáciu Zoom, budete vyzvaní k stiahnutiu a spusteniu teraz. Ak už Zoom máte nainštalovaný, bude potrebné zadať iba heslo z lektorovej pozvánky. V prípade, že odkaz nefunguje, zadajte ID miestnosti a následne heslo.

Tu sa dozviete ako si stiahnuť aplikáciu Zoom a ako sa pripojiť na stretnutie.

Viac informácií: ritualy@bhaktimarga.sk alebo 0904 947 805

 

Podrobnosti

Dátum:
18. novembra, 2023
Čas:
15:00 - 18:00
Udalosť Kategória:

Organizátor

Radhi
Email
ritualy@bhaktimarga.sk