Mahavatar Babaji je guru Paramahamsu Vishwanandu, paramguru (najvyšší guru) línie Atma Kriya Yogy a zdroj Atma Kriya Yogy. Mahavatar Babaji sa prvý krát zjavil Paramahamsovi Vishwanandovi, keď mal päť rokov a  dovolil malému chlapcovi nahliadnuť, kým v skutočnosti je.

MAHAVATAR BABAJI JE GURUOM VŠETKÝCH GURUOV NA ZEMI, JE UČITEĽOM UČITEĽOV. JE VEĽMI POKOJNÝ A LÁSKAVÝ A PREDOVŠETKÝM VEĽMI, VEĽMI POKORNÝ A PLNÝ LÁSKY.

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

Nesmrteľný jogín

Mahavatar Babaji je veľký nesmrteľný jogín z Himalájí, ktorý sa manifestoval pred 5000 rokmi. Nie je nikým iným ako samotným Šrí Krišnom. Vždy učí jednu vec: ak on realizoval Boha, my môžeme tiež.

Babajiho povaha je jedinečná. Je za hranicami času a priestoru, nepretržite žehná ľudstvu vlnami pokoja a lásky a pomáha guruom v ich práci. Je nesmierne vplyvný v oblasti duchovna, avšak zo svojej skromnosti sa Mahavatar Babaji rozhodol nebyť verejne známym. Namiesto toho uprednostňuje, aby boli vo svete známi jeho žiaci.

Mahavatar Babaji, Bhakti Marga

Otec krijá jogy

V rôznych časoch dal Mahavatar Babaji svetu rôzne krijá joga techniky a učenia, vždy podľa toho, čo práve v tom čase svet potreboval. Pre dnešnú dobu nám dal prostredníctvom Paramahamsu Vishwanandu Atma Kriya Yogu ako pomoc ľuďom realizovať Boha v sebe a rozvinúť bezpodmienečnú lásku. Mahavatar Babaji prisľúbil, že keď sa naučíte Atma Kriya Yogu, bude vždy pri vás, bude vás viesť, žehnať vám a milovať vás.