Swami Kurunandha

Stretnutie so Svámim VishwaKurunandhananandom – Levice

Budova mlynu
Mlynská 1
934 01 Levice · Zobraziť mapu
Bhakta Vatsalaya Dasi

POPIS

Svámí Vishwakurunandhanananda opäť prichádza na Slovensko. Tentokrát ho môžeme stretnúť vo viacerých mestách ako je Bratislava, Nitra, Levice, Košice, Prešov, či Trnava. Chceme vás preto čo najsrdečnejšie pozvať na stretnutie s týmto výnimočným hosťom, ktorý je priamym žiakom satgurua Paramahamsu Vishwanandu. Viac sa o Svámim dočítate tu https://bhaktimarga.sk/svami-vishwakurunandhanananda/

Príďte nájsť odpovede na otázky, ktoré vás možno už tak dlho trápia a nechajte sa vniesť do duchovna prostredníctvom obradov, prednášok a znalostí, ktoré viete prakticky aplikovať do svojho života.

Program: Levice 15.11.2019 piatok, v budove mlynu, Mlynská 1, Levice

15.00 – 18.00 Čítanie z Gurugíty s výkladom Svámiho

Čítanie zo Šrí Gurugíty obsahuje verše ako aj výklad Paramahamsu Vishwanandu. Šrí Gurugíta je vzácny text, ktorý duchovnému hľadajúcemu vyjaví nielen univerzálnu božskú podstatu Gurua, ale aj spôsob, ako človek príde do kontaktu s Guruom a predovšetkým, ako sa zapájať do takéhoto vzťahu, aby bolo možné dosiahnuť milosť skutočnej realizácie. Je jedným z troch hlavných textov Bhakti Margy, ktoré Paramahamsa Vishwananda odporúča hľadačom v dnešnej dobe.

18.00 – 19.00 Pudža-obrad

Ide starodávny obrad, ktorý robíme k božstvu vo forme sochy (múrti). Pochádza z dávnej Indie, kde bol hosť vítaný s úctou a rešpektom a bolo o neho postarané. Pudža sa časom síce menila, ale zámer modlitby zostal rovnaký. Keď hosť vstúpil do domu, bol považovaný za rovného Bohu a s božstvom, ku ktorému vykonávame pudžu je zaobchádzané ako s hosťom za dávnych čias.

19.00 – 20.00 Večera

20.00 – 20.15 Prezentácia k dobročinnosti

20.15 – 21.15 Satsang

Satsang je stretnutie za účelom duchovného pozdvihnutia, každého zúčastneného. V praxi to funguje tak, že hosťovi sú položené otázky formulované všeobecne, aby z nich mali prospech aj ostatní účastníci. Počas satsangu Svámí Vishwakurunandhanananda nezodpovedá osobné otázky.

Program: Levice 16.11.2019 sobota, v budove mlynu, Mlynská 1, Levice

09.00 – 10.00 Púdža-obrad

10.00 – 12.00 Kurz Jednoduchej púdže

Kurz jednoduchej púdže je vhodný pre začiatočníkov, ktorí majú malé, alebo žiadne skúsenosti s hinduistickými obradmi. Tento kurz vám poskytne vhľad do významu a základov osobného vzťahu medzi človekom praktizujúcim púdžu a Bohom. Naučíte sa ako vykonávať púdžu, ktorá sa zmestí do vášho každodenného programu. Je to výborný nástroj na službu, staranie sa a prehlbovanie lásky k svojmu božstvu.

Na absolvovanie tohto kurzu potrebujete:

  •  mať tácku na púdžu s potrebnými pomôckami (všetko je možné zakúpiť v Bhakti shope)
  •  mať múrti alebo obrázok vami vybraného božstva
  •  vhodné oblečenie

12.00 – 13.00 Obed

13.00 – 15.00 Kurz Jednoduchej púdže – pokračovanie

15.00 – 15.30 Satsang

Plagát udalosti

Event Poster

Podrobnosti o cene

Dňa 15.11. Piatok príspevok 15 €
Dňa 16.11. Sobota príspevok 15 €
Kurz pudže 40 € príspevok