Sádhana pobyt

Malinô Brdo, Ružomberok
Chata Skalka · Zobraziť mapu
Avaari
Ubytovanie s plnou penziou 108 €, Atma Kriya Yoga kurz 150 €, Simply Meditation kurz 50 €

POPIS

Vítaní sú absolventi  kurzov Atma Kriya Yogy, Simply Meditation, Babaji Surya Namaskar, Project Mantra a OM Chanting. Budú pre nich pripravené prednášky a workshopy na prehĺbenie a osvieženie si techník. Ste vítaní aj na technikách, ktoré ste ešte neabsolvovali.

Nováčikovia vo svete sádhany počas víkendu absolvujú základné študentské kurzy a môžu začať svoju duchovnú prax už počas víkendu!

REGISTRÁCIA JE UZAVRETÁ!

Tešíme sa na vás a na spoločný pobyt!
Bhakti Marga Slovensko organizačný tím

Nie je veľa príležitostí, kde krija jogín môže prehĺbiť svoje vedomé poznanie o hlbších účinkoch jednotlivých techník AKY. Základný kurz, ktorý väčšina z nás absolvovala, je naozaj len základným. Atma krija joga je však oveľa viac. Nájsť si čas na toto všetko, dozvedieť sa čo-to navyše, precítiť hlbší zmysel a význam cvičenia, prezdielať s ďalšími jogínmi a učiteľmi svoje AKY poznanie, spoločne si viac krát zacvičiť so skúsenými krija jogínmi a učiteľmi, to je jedinečná príležitosť, ktorú sme tu ešte nemali. S takto pripraveným programom, skvelou hudbou, zdravou stravou, spoločne stráveným časom v horskej prírode, to je výnimočná príležitosť pre každého z nás, „dotknúť sa božskosti v sebe“ o kúsok viac. Srdečne Vás pozývam na tento pobyt, kde okrem iného budem viesť „Základný kurz Atma Kriya Yogy“, po ktorom absolventi budú odchádzať s ďaleko hlbšou mierou zvládnutia a poznaním jednotlivých techník ako je to bežne pri štandardnom 1,5 dňovom kurze. Preto neváhajte a zoberte so sebou aj vašich blízkych, ktorí možno už dlho váhajú, pretože možno práve teraz prišiel ich čas.

S láskou Krupa
AKY učiteľ

V dnešní přemrštěné a rychlé době nám velice schází klid. Stresující situace běžných dní nejen v pracovním prostředí přispívají značnou měrou také ke špatnému zdravotnímu stavu mnohých z nás. O blahodárných účincích meditace se v poslední době mnoho píše v médiích ve světě. Meditaci zkoumají vědci, v některých zemích se zavádí do výuky škol, ke zvýšení koncentrace a zklidnění dětí i studentů. Výsledky jsou velice příznivé a jsou přijímány s nadšením.
Meditace také vyvolává mnoho otázek i otazníků. Mnozí z nás o meditaci hovoří, mnozí meditují a také mnozí se ptají, jak správně meditovat.
Na tyto otázky dávají odpovědi techniky SIMPLY MEDITATION.
Pojďte se ponořit do svého vlastního nitra, do svého srdce a prožijte chvíle, kdy budete sami se sebou. Teprve zklidněním mysli je možné procítit hluboký vnitřní mír a harmonii, teprve pak je možné prožít vedení našeho vlastního srdce, zažít vnitřní svět.
Díky meditačním technikám a jejich praktikováním si snáze uvědomíme kým jsme, nalézáme životní rovnováhu, lásku, štěstí, klid a mír.
Meditační cvičení může trvat i jen pouhých 5-10 minut denně, ale také mnohem déle, záleží na každém, na jeho preferencích i časových možnostech.
Tyto velice účinné meditační techniky byly vyvinuty pro nás, speciálně pro „TEĎ a TADY“, pro dnešní uspěchanou dobu. Dosah a účinky těchto technik blahodárně působí na všechny úrovně našeho bytí. Přispívají ke snížení stresu a nervozity, ke zlepšení koncentrace, kreativity, mají blahodárný vliv na naše zdraví. Jsou vhodné jak pro manažery, tak např. pro maminky, které díky nim působí na své děti.

SIMPLY MEDITATION je účinnou metodou pro všechny!

Gyana
Simply Meditation koordinátor krajiny

Byť zdravým v dnešnej dobe už nieje také samozrejmé. Naše telá i duše reagujú na všetko v okolí ale aj vo svojom vnútri, na cestu, ktorou sa vyberáme a ktorú zastávame. Čerstvý vzduch, jemné slnečné lúče, pohyb, dostatok nočného spánku ale aj meditácie či zdravá strava, rozhodujú o tom aký život žijeme, aký život si doprajeme. Jednou z podmienok pre plnohodnotný a krásny život je aj starostlivosť o svoje telo, svoj chrám. Zdravé stravovanie je podmienené výberom čerstvých rastlinných potravín s krásnou vibráciou, vôňou a farbou, ktoré sú výživné pre naše telá a dodajú nám dostatok energie. Jedlá, ktoré dokážeme pripraviť vedome a s láskou rozžarujú a zjemňujú naše bytosti a človek prirodzene prijíma lásku, spokojnosť či len milý úsmev z okolia. Prijímajte aj vy, vkročte do nepoznaného a naučte sa ako si vážiť svoje telo, ako na sebe pracovať na vedomej úrovni. Sádhana pobyt vám ponúka túto možnosť, toto učenie. Odnesiete si viac akoby ste očakávali. Teší sa na vás tím kuchárov, ktorí Vám vďačne a s láskou pripraví zdravé ajurvédske, vegánske či vitariánske pokrmy a zároveň radi zodpovedia na otázky, ktoré sa začnú prebúdzať, keď si človek uvedomí, že zdravé jedlá sú tak úžasne ľahké a chutné. Zažite to s nami. ❤️

Panchali Dasi
Lektorka vitariánskeho stravovania
Celé stvorenie, vrátane všetkých živých bytostí, tvorí množstvo vzájomne pôsobiacich vibrácií. Kdekoľvek je utrpenie, v osobe, mieste alebo okolnosti, tam existuje negatívna (nižšia) vibrácia. Je to vesmírny zákon, ak je niečo raz stvorené, nemôže to byť zničené. Môže to byť len transformované. Je to iba na nás, meniť a pozdvihnúť vibrácie, ktoré vyžarujeme do atmosféry.
ÓM je prvotný zvuk stvorenia, najvyššia a najčistejšia vybrácia.Je zvukom perfektnej jednoty. Spievaním ÓM (OM Chantingom) môže byť negativita transformovaná v nás, na mieste, kde to uskutočňujeme alebo kdekoľvek, kam je liečivá energia úprimne nasmerovaná. Vplyv ľudí, ktorí „sú vo svojich srdciach“ a spievajú ÓM so spoločným zámerom, má obrovský efekt na planétu a ľudí. Príďte si na vlastnej koži vyskúšať jeho účinky a potvrdiť staré známe:“lepšie je raz zažiť ako 100x počuť“ ? Na našom pobyte budete môcť rozvibrovať svoju energiu pomocou mocnej techniky OM Chantingu každý deň. Každý z vás, kto sa bude chcieť ponoriť hlbšie, pochopiť význam a pôsobenie každej časti slabiky ÓM, sa môže zúčastniť na workshope. Stačí si len vybrať, registrovať sa (do 15.8.) a užiť si to. Teším sa na vás ?

Upendra
OM Chanting koordinátor krajiny

Niektoré cesty sú jasné, viditeľné, všetkým dobre známe alebo sa aspoň predpokladá, že by mohli byť úspešné. Úspešný spôsob, ako pracovať so stresom, ako objaviť svoj potenciál, ako všetko zmeniť k lepšiemu alebo ako sa zbaviť nadbytočných kíl…no je toho naozaj veľmi veľa, čo sa dnešnému človeku ponúka a všetko vyzerá tak lákavo… Niektoré cesty, niektoré spôsoby však nie sú tak do očí bijúce a nemajú rýchlopredajný charakter. Musíte ich úpenlivo hľadať tam, kde vám už nestačia pekné nálepky, kde ste už vyčerpaní z množstva protichodných informácií a „jediných správnych techník“… kde vaše telo i vaša duša už majú toho dosť… vtedy sa pozriete na dieťa, ktorému žiaria oči, a poviete si: „To musí byť ešte nejako inak… toto nemôže byť všetko… veď ešte aj to dieťa akoby vedelo…“ To je ten čas, kedy sa otvoríte vašej skutočnej vnútornej intímnej duchovnej ceste a tú nenájdete, ona nájde vás. A možno budete veľmi prekvapení, keď zistíte, že je vo svojej podstate taká jednoduchá a od počiatku vekov dostupná, je tu po celý čas, len vy ste jej neprikladali žiaden „vyšší“ význam… Nastúpite na vlak a necháte sa viesť, tešíte sa zrazu z každej maličkosti, objavujete dávno videné, tisíce krát počuté… Tešíte sa tak, že vám už prestane záležať na tom, kam ste pôvodne chceli ísť. Ako svetlo vami prestupuje dôvera a … láska.
Takto nejako sa to dialo v mojom živote, v čase, kedy som sa naučila spievať prvú mantru. Jednoduchá, až primitívna melódia, tri slová donekonečna sa opakujúce, ľudia okolo falošne spievajúci, a napriek tomu sa vo mne dialo niečo tak silné, nechápala som. Po rokoch spievania a počúvania vysoko kvalitnej hudby zrazu takýto šok pre moje chápanie… Chvíľu som tvrdohlavo odmietala – asi dva roky – ničomu som nerozumela, ani jazyku – a vôbec, čo to tá mantra vlastne je?, ani hudbe, ani sebe – prečo ma to tak fascinuje? Tak, že sa pri spievaní jednoduchej mantry dostávam do meditatívnych stavov, kde (hurá, konečne!) nemyslím! Len som. A som šťastná, priam blažená. Smejem sa a chce sa mi plakať. A nie som sama, vidím to na tvárach ľudí okolo. Tie žiariace oči dieťaťa… Taká je sila mantry v hudbe. Otvorí srdce a nechá nás milovať. Lebo to je jediné, čo vo svojej podstate neustále robíme v tých najhlbších hlbinách svojej duše, za všetkými tými obrannými obalmi, ktorými sa úspešne prezentujeme. Len milujeme. To je tá neutíchajúca túžba, ktorá nás vedie. A nepoznám ľahšiu, rýchlejšiu a, ok, nedá mi to – úspešnejšiu metódu :), ktorou behom pár minút skočíte z mysle rovno do srdca. Niekedy tak výrazne, že oko neostane suché… Zabudnete na seba, na všetky nezmysly, ktoré boli doteraz vašimi problémami a zažijete lásku. Božiu lásku… to je tá, ktorá je vaším domovom, vašou podstatou a útočiskom. Nepýtajte sa ma ako, prečo, nechajte svoju myseľ chvíľu bez odpovedí, len príďte a zažite to. Na Sádhana pobyte nás bude veľa, každý vám ponúkneme všetko, čo vieme, a to, čo vám túžim odovzdávať, je práve tento zážitok. Každý deň bude iný a jedinečný a v každom dni bude iná a jedinečná hudba pre vás. Raz budete ticho relaxovať a počúvať, inokedy z plných pľúc spievať, možno sa pridáte s nástrojmi a už teraz viem, že niektorí z vás si dobre zatancujú 🙂 Veľmi sa na to všetko teším, pretože stojím – vlastne sedím pri harmóniu – v tom vlaku, a ako to malé dieťa objavujem, aký je život krásny, v radosti i bolesti, keď iba milujeme… Ujjvala
Koordinátorka hudby pre Bhakti Marga Slovensko