Rádháštámí

Šrí Šrí Rádha Dajájutája Krišna - Chrám Paramahamsu Vishwanandu
Horša 126
934 01 Levice
Radhi
Vstup voľný s možnosťou poskytnutia dobrovoľného príspevku

POPIS

V tento deň oddaní, ktorí hľadajú Kršnovu milosť, budú obzvlášť prosiť Rádhu, aby im zaručila oddanosť ich milovaného Pána, pretože vedia, že v prípade, že získajú jej prihovorenie sa, prirodzene môžu získať tiež Pána.
 
Duchovná výmena Božej lásky medzi Rádhou a Kršnom je zobrazením vnútornej energie Pána a je veľmi dôverná a ťažko zrozumiteľná. Ale čím viac sa prebúdza naša spiaca láska k Bohu, ktorý je prirodzeným stavom bytia pre úplne prebudené duše, tým viac môžeme chápať a skutočne vstúpiť do takýchto milujúcich výmen.
 
Rádhárání je formou oddaného, bhakti. Je zameraná len na dávanie tejto Božej lásky. Existujú dva výrazy pre lásku: pjár a prém. Pjár je bežná láska, ale prém je jemnohmotné vyjadrenie lásky, to je Rádhárání. Keď sa táto čistá láska prebudí, je to ona.
 
Počas rokov Paramahamsa Vishwananda odkazoval na Šrímatí Rádhárání ako na kráľovnú gópí, na Kršnovu šakti, na manifestáciu samotného Pána Kršnu ako bhakti, ktorá je čistou oddanosťou, aby nám ukázal, ako milovať bezpodmienečne. Svámídží tiež povedal: „Rádhá predstavuje nás všetkých, stvorenie, prejav. Ona symbolizuje lásku, jej príklad. Symbolizuje bhávu, úplné odovzdanie sa Božej vôli.“