KURZ ATMA KRIYA YOGA – BANSKÁ BYSTRICA

Relaxačno-tanečné štúdio Alishaba
Dolná 9
Banská Bystrica · Zobraziť mapu
Avaari
150 €

POPIS

Atma Kriya Yoga je silný súbor techník, ktoré vám pomôžu rýchlo napredovať na vašej duchovnej ceste. Iniciácia, šaktipát, je dôvodom, prečo je v súčasnosti najsilnejším dostupným druhom jogy. Tieto cvičenia vám poskytnú voľnosť a flexibilitu na vytvorenie každodennej praxe dokonale prispôsobenej vášmu životnému štýlu.

Na kurze sa naučíte tieto techniky:

 • Džapa – čantovanie prastarej sanskrtskej modlitby (mantry) naladí celú vašu bytosť na jej silné vibrácie a umožní prebudenie božských kvalít.
 • Meditačné techniky – koncentrácia a sústredenie vám pomôžu zaviesť sebauvedomovanie do vašich každodenných činností, aby ste mohli transcendovať dualitu ľudskej existencie.
 • Joga zvuku – počúvanie symfónie vnútorných mystických zvukov vychádzajúcich zo srdcovej čakry posilní vašu intuíciu.
 • OM Chanting – skupinové čantovanie vytvorí harmóniu, pokoj a mier pre vás, ostatných a okolie.
 • Pránájáma (dychové cvičenia) – pozorovanie a ovládanie dychu nastolí fyzickú a energetickú rovnováhu.
 • Ásany – päť fyzických jogových pozícií podporí vašu meditačnú prax, posilní imunitný systém a zvýši fyzickú vitalitu.
 • Mudry – joga prstov zjednotí energiu vášho tela, aby ste mohli dosiahnuť svoj duchovný cieľ.
 • Hlavná krijá – táto čakrová meditácia vám pomôže zvyšovať vaše vedomie, zjednocovať telo a dušu a spaľovať jeden rok karmy pri každom nádychu či výdychu.
 • Ochranný štít – vyzdvihnutie vibrácie energetických centier vás ochráni pred negativitou a dovolí, aby cez vás žiarilo viac Božieho svetla.
 • 9 foriem bhakti – každá technika rozvíja rôzne formy bhakti – lásky k Bohu – privedie vás bližšie k realizácii.

Súčasťou kurzu je:

 • Iniciácia – šaktipát
 • Atma Kriya Yoga študijný manuál s presnými pokynmi a obrázkami každej techniky
 • Certifikát

JE PRE MŇA ATMA KRIYA YOGA VHODNÁ?

 • Na to, aby ste sa mohli začať učiť a praktizovať Atma Kriya Yogu, musíte mať viac ako 18 rokov.
 • Cvičenia zahŕňajú niekoľko fyzických jogových pozícií. Ak máte nejaké fyzické zranenia alebo obmedzenia, prosím, konzultujte to s vaším lekárom, aby ste sa uistili, že môžete bez obáv cvičiť jogu. Váš učiteľ Atma Kriya Yogy vám pomôže s prispôsobením cvičenia.
 • Ak máte srdcové či mentálne problémy, prosím, kontaktujte kvalifikovaného učiteľa, aby zistil, či je pre vás vhodné cvičiť. Rovnako urobte, ak ste práve v období tehotenstva.
 • Atma Kriya Yoga môže očisťovať rôznymi spôsobmi: fyzicky, emocionálne a duchovne. Je dôležité to vedieť a byť ochotný urobiť skutočné zmeny vo svojom živote.

KEĎ STE INICIOVANÍ DO ATMA KRIYA YOGY A DOSTALI STE ŠAKTIPÁT, VO VAŠOM VNÚTRI SA AKTIVUJE INÝ KANÁL. TENTO KANÁL JE MILOSŤ A POŽEHNANIE VŠETKÝCH GURUOV, MUDRCOV A SVÄTCOV Z LÍNIE, KTORÉ PRÚDIA Z MAJSTRA NA ŽIAKA ALEBO Z MAJSTRA NA UČITEĽA A POTOM Z UČITEĽA NA ŽIAKA.

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

Máte záujem, ale nevyhovuje vám čas?

Žiaden problém. Ak vám tento dátum a čas nevyhovuje, kontaktujte Atma Kriya Yoga učiteľa a dohodnite si náhradný termín. Učitelia majú možnosť učiť všetky techniky počas jedného stretnutia alebo rozdeliť učenie na niekoľko týždňov, čo poskytne viac času na cvičenie. Radi s vami naplánujú kurz, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

Pobyty a cvičenia

Spoločné cvičenie v skupine zosilňuje účinky cvičenia a buduje pocit spolupatričnosti ku komunite s rovnakými záujmami. V niektorých mestách sa organizujú takéto pravidelné cvičenia alebo aj celoslovenské pobyty, počas ktorých si môžete objasniť techniky a upevniť a udžať svoju prax po dlhú dobu. Kontaktujte učiteľa Atma Kriya Yogy vo vašom okolí, ktorý vám povie, čo je práve k dispozícií.

„Odkedy som začala cvičiť Atma Kriya Yogu, udiali sa u mňa mnohé zmeny za tak krátky čas. Cvičenie ma naučilo trpezlivosti (aj keď ešte mám rezervy;-)) a vytrvalosti. Stále je čo zdokonaľovať, no kvalita môjho života je oveľa lepšia.
Jeden deň som vykročila zo zabehnutého režimu s cvičením krije a odskúšala som si ten obrovský rozdiel, aké to je cvičiť nie ráno, ale až hodne neskôr a môžem povedať, že ten rozdiel je poznateľný a hodne veľký. V ten deň som sa sypala ako domček z karát 😀
Aj keď momentálne prežívam strachy rôzneho druhu a všelijaké boliestky, tak celkové zhrnutie môjho necelého roka s krijou je výborné. Ľahšie sa mi pracuje, mám podstatne viac energie, po práci s klientami si nemusím niekoľko krát denne zmývať vlasy, aby som spláchla energie … s mantrou do ktorej som bola iniciovaná to ide úplne samo :-), aj strach a stres sa mi ľahšie zvláda a čo je najúžasnejšie, že po mnohých rokoch nie zrovna spánku, v noci spím!
Ďakujem za to, že som mala možnosť spoznať Atma Kriya Yogu, ďakujem, že som prostredníctvom nej mohla spoznať to, čo som celý život hľadala …“
Zuzka, Trnava

Registračné údaje

Kapacita je obmedzená, registrácia je nutná na sadhana@bhaktimarga.sk alebo na 0915 092 404.